Q-ROHR® - ORİJİNAL ALEVSİZ TAHLİYE

İç mekan uygulamaları için güvenli ve uygun maliyetli çözüm
Güvenlik ve işletme verimliliği aynı anda sunulur. Q-Rohr®, kapalı alanlarda alev durdurma ve partikül tutma özellikli patlama tahliyesi uygulamanıza imkan tanır. Dış mekan tahliyesi veya ilişkili üretim ekipmanının yeniden yapılandırılması için karmaşık kanallara gerek yoktur. Q-Rohr® sayesinde, artık üretim tesisiniz için optimum yerleşim düzeni sağlayabilmeniz kaçınılmazdır, aynı zamanda size mümkün olan en iyi patlama güvenliği de garanti edilir. Buna ek olarak, Q-Rohr® işletme maliyetleri açısından rakipsizdir. Tahliye kanallarının ortadan kaldırılması, yalnızca kurulum açısından değil, aynı zamanda servis ve bakım açısından da tasarruf etmenizi sağlar.
 

Rekabet Avantajlarınız

  • Proses açısından optimize edilmiş tesis düzeni
  • Harici bakım maliyetleri gerektirmez
 

Uygulamalar

Q-Rohr®, toz ve gaz patlaması riski taşıyan iç mekan tesisleri için idealdir. Birçok yeni tesis, geniş bir esnek kurulum seçeneği yelpazesi sunduğundan doğrudan Q-Rohr® ile donatılmıştır. Donanım iyileştirme aynı zamanda basitlik demektir. Filtrelerin, kurutucuların ve siklonların korunması için kullanılabilecek olan Q-Rohr®; gazlar, hibrit karışımlar, metal tozları, eriyen tozlar veya fiberler ile birlikte kullanılabilir.
 
Opsiyonel sunulan sıhhi kapak, tozlu alanlarda Q-Rohr® alev tutucu filtrede birikmeyi / kirlenmeyi önler.


Mekanizma

REMBE® tarafından geliştirilen özel paslanmaz çelik filtre süzgeci girişi, sıcak alev gazlarını (metal tozları için 1500°C’ye (2732°F) kadar ve hatta 3000°C’ye (5432°F) kadar) son derece verimli bir şekilde soğutur. Bu, çıkan gazın hacmini azaltır ve patlamayı söndürür
 

Avantajlarınız

  • Çevre atmosferinin mükemmel şekilde korunması. Garantili alev durdurma ve partikül tutma - tehlikeli basınç dalgası etkisi yoktur.
  • REMBE®, dünyada metal tozları için sertifika alan ilk üreticidir.
  • Tüm üretim prosesi binada kalır.
  • Tahliye kanalları veya harici bakım için işletme maliyetleri yoktur, görsel bir inceleme yeterlidir.
  • Q-Rohr®esnek bir çözümdür – üretim hollerinizin ortasında bile kullanılabilir. Dış duvara yakınlık gerekli değildir.
  • Güvenilir izleme sistemi için entegre patlama göstergesi.
  • Tipik olarak patlamalarla ilişkili gürültü seviyesi ve basınç artışı, büyük ölçüde kabul edilebilir zararsız bir seviyeye düşürülür.
  • Alev tutucunun temizlenmesinden ve patlama kapağının değiştirilmesinden sonra hemen yeniden kullanılabilir ve çalıştırılabilir.
 

 
Lütfen dikkat!
Q-Rohr
® ve izolasyon sistemlerinin kombinasyonu, tesisin diğer parçalarına yayılan basınç dalgalarını ve alevleri önler.