Patlama Diski ya da Emniyet vanası seçimi yaparken dikkat edilecek kriterler, Güvenlik tahliye ekipmanının seçiminde prosese özgü spesifik koşulları düşünmek oldukça önemlidir.

Proseste meydana gelebilecek ani basınç artışları, proses ortamının korozif, toksik yada polimerize olup olmadığı gibi durumlar göz önüne alınarak en uygun ve güvenilir tahliye ekipmanı seçilmelidir. Operasyon koşullarına göre optimum güvenirliliği sağlayacak olan ekipman seçim kriterlerini içeren aşağıdaki akış diyagramı size bu konuda yardımcı olacaktır.
​​REMBE® KUB® – DÜNYANIN TEKRAR KULLANILABİLEN İLK PATLAMA DİSKİ Kolay montaj-kolay sökme ve tekrar montaj. %98’e varan standart çalışma oranı. Montaj öncesi ve sırasında hatalı müdahaleden etkilenmeyecek kadar sağlam tasarım. IG holder patlama diskini yanlış yerleştirmeyi imkansız kılar. KUB® ısırmalı tip sızdırmazlık kullanmaz.Bunun yerine tekrar montajı mümkün kılan metal-metale sızdırmazlık sağlar. OPERATÖRLER İÇİN KOLAYLIK Montaj için özel alet gerekmez.Basit, hızlı ve torktan bağımsız montaj. Patlama diskin zarar görme ve erken açılma riski yoktur. Patlama diskinin uzun çalışma ömrü duruş,bakım ve yeni disk maliyetlerini düşürür. DİZAYN KUB® iki katmanlı bir tasarıma sahiptir: sızdırmazlık zarının pürüzsüz yüzeyi işlemle karşı karşıya kalır. Patlama basıncını tanımlayan burkulma pimi elemanı, prosesten uzağa konumlandırılır böylece ortamla temas etmez. Bu, özellikle aşındırıcı ortamlarda fayda sağlar ve patlama diskinin mükemmel şekilde çalışmasını, erken tepkiyi önlemesini ve KUB®’ un servis ömrünü uzattığını garanti eder. İlaveten sızdırmazlık zarı da ortam kirlenmesinin önüne geçer.